7 اصول اساسی در دکور خانه

7 اصول اساسی در دکور خانه

اکثریت مردم خانه های خود را تزئین می کنند و به این کار علاقه زیادی دارند. همه ی ما دوست داریم این کار را انجام دهیم زیرا می خواهیم در خانه ی خود احساس راحتی و آرامش داشته باشیم. همچنین، ما دوست داریم این فضا را با دوستان، اعضای خانواده یا سایر مهمانان خانه به اشتراک بگذاریم. علاوه بر این، وقتی آنها خانه ما را ترک می کنند، ما آرزو می کنیم که آنها احساس الهام و رضایت کنند و طرح و دکور خانه ی ما در ذهن آنها بماند و تحسینش کنند.

دکوراسیون خانه نقش مهمی در یک طراحی داخلی خوب دارد. به همین دلیل این 7 نکته و یا 7 اصول طراحی داخلی را با شما به اشتراک می‌گذاریم که می‌توانید در هر منطقه‌ای از خانه استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید از این دستورالعمل ها برای دکوراسیون میز قهوه، شیک کردن قفسه ها، طراحی میز کنسول و غیره استفاده کنید. این ها نکات پایه هر خانه و دکوراسیون داخلی هستند!

دکور خانه-اصول دکوراسیون خانه-آینه-گلدان-شمع-کارلوکسhome decoration

دکوراسیون عناصر مختلف در خانه

 

1. عناصر مختلف را انتخاب کنید

وقتی صحبت از استایل و دکوراسیون می شود، اولین چیز این است که عناصر یا اشیایی را که از قبل دارید انتخاب کنید نه اینکه حتما وسیله جدیدی بخرید. آنها می توانند وسایلی باشند که شما واقعاً دوستشان دارید و یا می خواهید دوباره از آنها استفاده کنید.

و همچنین وسایلی را که خیلی دوست ندارید فراموش نکنید، شاید وقت آن رسیده است که به آنها فرصت دیگری بدهید؟ ممکن است ارزشش را داشته باشد، زیرا وقتی آیتمی با عناصر دیگر همراه می شود و همه آنها با هم یک ترکیب جدید و زیبا را ایجاد می کنند، بنابراین آیتمی که قبلاً دوست نداشتید اکنون می تواند زیبا به نظر برسد!

اما موضوع انتخاب عناصر با فرم ها و اندازه های مختلف است! برای ایجاد یک دکوراسیون زیبا و چشم نواز، لازم است عناصری در ترکیب بندی وجود داشته باشد که عبارتند از:

 • فرم منظم و هندسی مانند بیضی، مستطیل، مثلث، دایره
 • فرم نامنظم
 • ارتفاع متفاوت
 • عرض مختلف
 • اندازه های مختلف

علاوه بر آن می توانید به ظاهر، حالت و یا ترکیب دکوراسیونی که دوست دارید ایجاد کنید فکر کنید. و اگر برخی از عناصر را که ندارید به طبیعت بروید و آنها را تهیه کنید یا خریداری کنید.

بنابراین، بیایید ببینیم چه چیزی داریم:

 • شمع عطری
 • بشقاب چوبی سیاه
 • گل های مصنوعی زیبا و دوست داشتنی
 • تکه چوب سیاهی که از ساحل پیدا شده
 • شیشه خالی شمع از شمع قبلی
 • کریستال کوچک اما زیبا
دکوراسیون خانه-المان های دکوراسیون-تریب المان های دکوراسیون-چیدمان-کارلوکس-decoration

جنس های مختلف عناصر در دکوراسیون

2. عناصر با بافت های مختلف را انتخاب کنید

در ادامه نکته قبلی لازم است ذکر بشود که عناصر را با بافت های مختلف انتخاب کنید! این بخش مهمی از طراحی داخلی و دکوراسیون خانه نیز هست). حداقل سه بافت مختلف در دکوراسیون یا در یک موقعیت یا ناحیه طراحی شده مورد نیاز است.

اگر برای شما سخت به نظر می رسد، بگذارید به شما بگویم که این کار به راحتی قابل انجام است، برای مثال:

چیزی با بافت صاف و چیزی با بافت خشن و چیزی با بافت براق یا مات بگیرید.

در چیدمان بالا از 4 بافت مختلف استفاده شده. همانطور که می بینید، بشقاب چوبی مشکی برای بافت صاف، قطعه سنگ کریستالی و تکه چوب برای بافت خشن و شیشه های شمع برای بافت براق انتخاب شده اند. گل ها همچنین بافت دیگری را اضافه می کنند که نرم هستند.

بافت عناصر دکوراسیون-دکوراسیون خانه-شمع-گل-سنگ-چوب-کارلوکس-home decoration-karlux

بافت های مختلف عناصر دکوراسیون

3. با ارتفاع عناصر بازی کنیداکنون زمان آن رسیده که یک دکور واقعی انجام بدهیم! عناصر از نظر ظاهر و ارتفاع باید در اشکال و اندازه های مختلف باشند.

ارتفاع عناصر دکوراسیون-اصول دکوراسیون خانه-کارلوکس-home decoration

ارتفاع متفاوت در عناصر دکوراسیون

زمانی که عناصر روی یک خط مستقیم قرار نگیرند، دکوراسیون طبیعی‌تر به نظر می‌رسد، برخی عقب و برخی کمی جلو قرار می‌گیرند. مثلا آنهایی که ارتفاع کمتری دارند در جلو و آنهایی که ارتفاع یبشتری دارند در عقب. و اگر اشیاء کمی یکدیگر را بپوشانند، اشکالی ندارد.

7 اصول اساسی در دکور خانه

4. عنصر طبیعی را اضافه کنید

افزودن کمی عناصر طبیعی به دکوراسیون واقعا نیاز است. راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد. بشقاب چوبی صیقل نخورده، گلدان روستایی قدیمی، مقداری گل یا سبزه و … در این مثال ما برای عنصر طبیعی از قطعه سنگ کریستالی و قطعه چوب استفاده کردیم.

چیدمان دکوراسیون-عناصر دکوراسیون خانه-نحوه چیدمان عناصر دکوراسیون خانه-کارلوکس-decoration

عنصر با جزییات

5. عناصر را به تعداد فرد انتخاب کنید

در دکوراسیون منزل یا طراحی داخلی همیشه اعداد فرد توصیه می شود، زیرا برای چشم ما خوشایندتر است. این بدان معناست که باید سعی کنید روی اعداد فرد مانند 3، 5، 7 و … در عناصر گروه‌بندی شده تمرکز کنید.

6. اضافه کردن جزئیات

برای جلب توجه بیشتر به دکوراسیون، عنصری با جزئیات مورد نیاز است! باید چیزی باشد که چشم ها را جلب کند، میل به نزدیک شدن و تحسین کلی ایجاد کند.

لازم نیست چیز بزرگ یا خیلی عجیب باشد. عنصر جزئیات واقعاً شخصی و دل بخواهی است، زیرا به منطقه ای که ترکیب بندی در آن ایجاد می شود و عناصر کلی که در دکوراسیون دخیل هستند بستگی دارد.

به عنوان مثال، می تواند یک عکس ساده با قاب زیبا، گلدان جالب، کریستال درخشان، دسته گل،یک اثر هنری،شیئی عتیقه یا وسیله ای دست ساز باشد. ما دسته گل های مصنوعی را به ترکیب خود اضافه کردیم. زیرا گل ها اولین چیزی هستند که توجه چشم را به خود جلب می کنند. و وقتی نزدیک تر می شوید، جزئیات زیبای دیگری وجود دارد که سنگ کریستالی است.

عناصر دکوراسیون خانه-چیدمان عناصر دکوراسیون خانه-اصول دکوراسیون-کارلوکس-home decoration

عنصر با جزییات در دکور

7. از اصل مثلث استفاده کنید

آخرین مورد این است که بررسی کنید آیا می توانید یک مثلث را به هر شکلی در ترکیب ایجاد کنید؟ اگر می‌پرسید چرا مثلث؟ پس اجازه دهید به شما بگویم که معنایی در پشت آن وجود دارد. مثلث عناصر را با ایجاد 3 نقطه مرزی در یک مکان گروه بندی می کند.

حتی اگر نتوانیم یک مثلث واقعی را ببینیم، چشمان ما به طور خودکار می‌دانند که توجه خود را به کجا متمرکز کنند. به این ترتیب دیدن دکوراسیون ایجاد شده بسیار دلپذیرتر است. همچنین، مثلث حسی پویا به دکوراسیون می بخشد.

داشتن هر نوع مثلثی خوب است، می تواند مثلث با اضلاع مختلف و همچنین مثلث با زوایای مختلف باشد. بنابراین، راه های مختلفی را امتحان کنید و با گزینه ای که برای دکوراسیون شما مناسب است چیدمان کنید.

مثلث در دکوراسیون-ایجاد مثلث در دکور-اصل مثلث در دکوراسیون-triangle in decoration

اصل مثلث در دکوراسیون عناصر

7 اصول اساسی در دکور خانه

نتیجه

از آنجایی که می‌خواستیم از اقلامی استفاده کنیم که قبلاً داشتیم، فقط نیاز به خرید چند چیز داشتیم که ظاهری را که تجسم کرده بودیم تحسین می‌کرد. باید بگوییم که دیدگاه ما با نتیجه مطابقت دارد. با این حال، ما می خواهیم یک رنگ دیگر یا چیزی سبز به این دکوراسیون اضافه کنیم، اما باید بگوییم که از قبل شگفت انگیز به نظر می رسد و واقعاً با سبک میز کار ما مطابقت دارد.

بنابراین، اینها اصول یا اساس طراحی دکوراسیون عاصر در منزل بودند. برخی از افراد به دکوراسیون علاقه دارند و می توانند همه چیز را به طور طبیعی دکور کنند، اما برای برخی از افراد طراحی دکوراسیون منزل ممکن است دشوار به نظر برسد. بنابراین این اصول ساده و قابل فهم برای دکوراسیون منزل به کمک شما می آیند!

همچنین، ما معتقدیم که همه باید این نکات طراحی دکوراسیون منزل را بدانند، زیرا طراحان داخلی و دکوراتورهای خانه همیشه از آنها استفاده می کنند! و دانستن طرف دیگر چیزها همیشه خوب است.

به طور خلاصه، در پشت دکوراسیون خانه عناصری با اندازه ها، فرم ها و بافت های مختلف، عناصر طبیعی، عنصر جزئیات، اصل مثلث و همچنین استفاده از اعداد فرد قرار دارد!

ممنون بخاطر وقتی که گذاشتید! در دکوراسیون خانه خود موفق باشید.

کارلوکس