بیمه عمر

بیمه عمر چیست

بیمه عمر چیست ؟

مزایای بیمه عمر و شرایط آن – نحوه محاسبه حق بیمه

بیمه عمر یکی از  مطمئن ترین و رایج ترین راه‌های سرمایه‌گذاری و تامین آتیه در سراسر جهان است. تمامی شرکت‌های بیمه در سطح جهان انواع مختلفی از بیمه‌نامه عمر را ارائه می‌دهند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

افراد در بازه‌های زمانی مختلف از زندگی و در شرایط های مختلف، به دنبال ایجاد شرایطی مطمئن از نظر مالی ، برای خود و خانواده خود هستند. یکی از بهترین راه‌های تامین و حفظ آتیه مالی خانواده و فرد، همین بیمه عمر است. بیمه عمر که امروزه در سراسر جهان طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده، در انواع مختلف و با پوشش‌های متنوعی ارائه می‌شود تا در شرایط مختلف مثل وقوع حوادث برای سرپرست خانوار، بازنشستگی، بیماری و … پشتوانه مالی خوبی برای تمام اعضای خانواده فراهم کند.

سه دلیل رایج استفاده افراد از بیمه‌نامه عمر :

تامین آتیه و سرمایه در  بازنشستگی ، از کارافتادگی و یا پیری
تامین آتیه و سرمایه افراد خانوار در صورت وقوع حادثه برای سرپرست خانواده
استفاده از پوشش‌های مختلف برای جبران هزینه‌های مالی در شرایط خاص

 

برای پرسش سوالات بیشتر و مشاوره با شماره واتسپ 09391251369 یا دایرکت اینستاگرام mehrjooei.ir@ تماس بگیرید

 

عواملی که نرخ و شرایط بیمه عمر را تعیین می کنند

شرکت‌های بیمه برای جلوگیری از ضرر مالی و ادامه فعالیتشان به شکل بلندمدت ، شرایط خاصی را برای تخصیص بیمه‌نامه عمر به وجود آورده اند. این شرایط به خصوص از این نظر اهمیت دارد که این بیمه، بیمه‌ ای بلندمدت است و در صورت انحلال شرکت بیمه ، امکان ادامه سرمایه‌گذاری از بین می‌رود.

بیمه عمر چیست

عوامل تعیین کننده شرایط بیمه‌نامه‌ عمر عبارتند از:

سن

سن مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده حق‌بیمه در روال صدور بیمه‌های عمر است. افراد در سنین مختلف ریسک‌های متفاوتی را تجربه می‌کنند و توانایی جسمی آن‌ها برای انجام فعالیت های مختلف کاری نیز متفاوت است. که همین امر باعث ایجاد شرایط مختلف در تنظیم بیمه عمر می‌شود.

جنسیت

این امر به طور علمی اثبات شده است که زنان در سراسر جهان، از طول عمر بیشتری از مردان برخوردارند. این امر می‌تواند در تعیین نرخ و شرایط بیمه‌نامه عمر نیز موثر باشد.

وضع سلامتی و تاریخچه سلامت خانوادگی

بیمه عمر به دلیل داشتن پوشش امراض خاص نیز مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. شرکت‌های بیمه برای کاهش ریسک و ادامه حیات قبل از صدور بیمه‌نامه عمر، وضعیت سلامت افراد و سابقه سلامت خانوادگی افراد را با دقت بررسی می‌کنند.

شغل و محیط کار

نوع شغل و میزان بالا بودن ریسک محیط کار، یک عامل تعیین‌کننده در بیمه‌های عمر است. مدت اعتبار و مبلغ حق‌بیمه عمر با توجه به شرایط مختلف کاری تعیین می‌شود که معمولا ریسک بیشتر در کار ، حق‌بیمه بالاتری دارد.

انواع بیمه‌‌ عمر‌

به طور کلی بیمه عمر انواع مختلفی دارد که در ادامه بحثمان دسته‌بندی‌های کلی این نوع بیمه را توضیح می‌دهیم:

بیمه تمام عمر

بیمه تمام عمر، بیمه‌ای است که در صورت فوت شخص بیمه شده کل سرمایه فوت او را به ذی‌نفعان ذکر شده در بیمه‌نامه پرداخت می‌کنند. این نوع از بیمه عمر ، هیچ محدودیت زمانی ندارد و فرد می‌تواند تا زمان فوت و یا در بازه‌ی مشخص شده ای از زمان ، حق بیمه پرداخت کند. در بیمه تمام عمر در صورت فوت شخص در هر زمانی ، سرمایه فوت به وارثان او می‌رسد.

بیمه عمر چیست

بیمه عمر زمانی ساده

بیمه عمر زمانی ساده، که با نام بیمه عمر به شرط فوت هم شناخته می‌شود، از نظر شرایط پرداختی مانند بیمه تمام عمر است فقط با این تفاوت که بیمه‌نامه برای مدت محدود و مشخصی اعتبار دارد و سرمایه فوت شخص ، در صورت فوت وی ، در مدت اعتبار بیمه‌نامه پرداخت می‌شود. در بیمه عمر زمانی، اگر حیات فرد تا پایان مدت بیمه‌نامه ادامه داشته باشد، هیچ سرمایه، اندوخته و یا حق‌بیمه‌ای به فرد بیمه شده برگردانده نمی‌شود.

بیمه عمر انفرادی و مشترک

تمامی بیمه‌های عمر به صورت فردی و مشترک قابل خریداری هستند. بیمه عمر مشترک یا اشتراکی نوعی از بیمه‌نامه عمر است که فرد می‌تواند یک نفر از اعضای درجه یک خانواده اش را همراه با خود و با پرداخت یک حق‌بیمه برای دو نفر، بیمه کند. معمولا بیمه عمر مشترک از طرح‌های سرمایه‌گذاری و پس‌انداز است ولی به صورت زمانی نیز ارائه می‌شود.

کارلوکس

 

برای پرسش سوالات بیشتر و مشاوره با شماره واتسپ 09391251369 یا دایرکت اینستاگرام mehrjooei.ir@ تماس بگیرید