هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره کرونا-corona virus alert

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره کرونا

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره کرونا

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره دو میلیون مورد مرگ توسط ویروس کرونا

خبرگزاری رویترز نوشته ، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که حتی احتمال دارد بدون اقدامی متمرکز و موثر برای از بین بردن این بیماری ، موارد مرگ و میر ناشی از این ویروس خطرناک از این تعداد نیز بیشتر شود. « مایک رایان » رئیس بخش برنامه های اضطراری سازمان بهدشات جهانی گفت : مگر آنکه کاری صورت بگیرد ، در غیر اینصورت نه تنها دو میلیون فوتی قابل تصور است ، بلکه متاسفانه بسیار محتمل است.

آمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا از حدود ۹ ماه پیش یعنی زمانی که اولین بار این ویروس در کشور چین پخش شد ، به حدود یک میلیون نفر رسیده است. رایان با اعلام اینکه در هیچ کجا از جمله در آفریقا نیز از  این خطر رها نیستیم ، گفت که جوان ها نباید مسئول افزایش اخیر موارد ابتلا باشند ، حتی با وجود نگرانی هایی مبنی بر اینکه آنها عامل شیوع این ویروس پس از کاهش قرنطینه و محدودیت های کرونایی در سرتاسر جهان هستند.

ویروس کرونا-اینفوگرافی ویروس کرونا-جلوگیری از انتشار ویروس کرونا-کارلوکس-avoid corona virus-karlux-corona infography2

مهم ترین عامل شیوع چیست ؟

تجمعات افراد از هر رده سنی مخصوصا در محیط های سربسته ، بیشترین عامل افزایش شیوع این بیماری است.

سازمان جهانی بهداشت در مورد مشارکت چین در برنامه ای تحت عنوان «کواکس» است که با هدف تضمین دسترسی سریع و برابر به واکسن کرونا در سطح جهانی طراحی شده است. «بروس آیلوارد» مشاور ارشد سازمان بهداشت جهانی گفت: درحال رایزنی با کشور چین در مورد مسئولیت پذیری این کشور در این برنامه هستیم.

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره کرونا

وی گفت : که کشور تایوان به این طرح ملحق شده حتی با این وجود که حتی عضو سازمان جهانی بهداشت نیست و بدین ترتیب رقم کلی شرکت کنندگان در این طرح به ۱۵۹ رسیده است. حدود ۳۴ کشور هنوز در مرحله تصمیم گیری برای پیوستن به این برنامه هستند.

«ماریانجلا سیموآ» دستیار مدیرکل سازمان بهداشت جهانی بهداشت گفت که این نهاد وابسته به سازمان ملل پیش نویس معیارهای ارزیابی استفاده ضروری از واکسن کرونا را برای کمک به راهنمایی تولید کنندگان دارو در شرایطی که آزمایش های واکسن به مراحل پیشرفته برسد، منتشر کرده است. وی افزود که این اسناد تا تاریخ ۸ اکتبر (۱۷ مهر) برای اعلام نظر عمومی ارائه می شود.

هدف کواکس

هدف از این برنامه کواکس این است که حدود دو میلیارد دُز واکسن ایمن و موثر کرونا تا پایان سال ۲۰۲۱ تهیه شود.

تاکنون ۳۲ میلیون و ۷۶۵ هزار و ۲۷۴ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند. از این تعداد ، چیزی حدود ۹۹۳ هزار و ۴۶۴ نفر فوت کرده و ۲۴ میلیون و ۱۷۸ هزار و ۴۲۱ نفر بهبود یافته اند.

کارلوکس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *