دکوراسیون خانه-چیدمان لوازم خانه-دکور کردن خانه-کارلوکس-how to decorate your house-karlux.ir

بهترین ایده های دکوراسیون خانه

بهترین ایده های دکوراسیون خانه

11 نکته برای دکوراسیون منزل

1. درب ورودی رنگی براق و جان دار داشته باشد

درب ورودی منزل-آبی روشن-در ورودی خانه-درب ورودی اصلی خانه-کارلوکس-mail door-house door-light blue-karlux

به عنوان مثال درب ورودی آبی روشن باشد.
اگر می خواهید خانه شما در اولین نگاه یک برداشت عالی را در ذهن ایجاد کند ، درب ورودی را یک رنگ براق و جذاب بزنید. لارا آلن-برت ، هنرمند مقیم نیوجرسی می گوید : “قرمز در بسیاری از فرهنگ ها رنگ خوش شانسی است.” درب قرمز به معنای “خوشامدگویی” به مسافران خسته در آمریکاست و در کلیساها نیز به معنای یک پناهگاه امن است.

دو رنگ دیگر در این مورد کاربرد دارند: نارنجی و زرد. هر دو رنگ با شادی و گرما همراه هستند. برای این کار میتوان از دری استفاده کرد که در طرفین آن شیشه کاری داشته باشد.

2. رنگ دیوارها را رنگی روشن و خنثی کنید

رنگ دیوار خانه خاکستری-بهترین رنگ دیوار خانه-کارلوکس-دکوراسیون خانه-home decoration-gray wall-karlux.ir

برای دیوارهای خانه ، رنگهایی مانند بژ یا خاکستری استفاده کنید بخصوص در طبقه اول که در دکوراسیون بسیار مهم است. دیوارهای خنثی بیشترین انعطاف پذیری را در تزئینات دارند و به شما این امکان می دهند که لوازم جانبی خود را به راحتی تغییر دهید.
و اگر دو اتاق کوچک در کنار یکدیگر دارید ، رنگ آمیزی آنها با همان رنگ خنثی به احساس بزرگتر دیده شدن خانه کمک می کند.

3. نشیمن : اطمینان حاصل کنید که صندلی ها یا همان مبل های تک نفره (میزبان) روبروی مبل های اصلی باشند

چیدمان مبل نشیمن خانه-اصول چیدن مبل ها-هال و پذیرایی-دکوراسیون مبل-کارلوکس-sofa decoration-karlux

به یک لابی زیبا در یک هتل فکر کنید : مبلمان به صورتی مرتب شده اند که شما را به مکالمه دعوت می کنند. هنگامی که مبلمان را در اتاق نشیمن خود قرار می دهید ، به دنبال احساس تعادل و صمیمیت باشید.

“یک منطقه مکالمه که به شکل U است ، با یک مبل و دو صندلی رو به روی هم در انتهای میز قهوه ، یا یک شکل H ، با یک مبل مستقیم از دو صندلی و یک میز قهوه در وسط ، ایده آل است.

یک اشتباه رایج که باید از آن اجتناب کنید : هل دادن همه وسایل به سمت دیوارها. مردم این كار را می كنند زیرا که فكر می كنند ، با این کار اتاق آنها بزرگتر به نظر می رسد ، اما در حقیقت ، چیدن مبلمان به دور از دیوارها باعث می شود اتاق بزرگتر به نظر بیاید.

4- بگذارید خورشید در آشپزخانه شما بدرخشد

پرده زیبا-پرده ظریف-نور پردازی خانه-دکوراسیون خانه-کارلوکس-house decoration-karlux

وقتی صحبت از پارچه های سنگین و منسوخ می شود ، یک پنجره بدون پرده و خشک و خالی بهتر از یک پنجره با این پارچه هاست. در حالت ایده آل ، پرده پنجره ها باید کاربردی و ظریف باشند.

اگر اتاق شما آفتاب زیادی می گیرد ، رنگ های روشن را انتخاب کنید که خیلی جلوی نور را نگیرند. توصیه شده ترین پارچه های سبک برای پنجره ها ، مخلوط های پنبه ای و ابریشمی است زیرا حالت لخت دارند و به خوبی آویزان می شوند.

5. حداقل در هر اتاق یک آینه آویزان شود

دکوراسیون خانه-نصب آینه در اتاق-اصول دکوراسیون خانه-کارلوکس-how to decor mirror-karlux.ir

آینه ها می توانند باعث روشنایی فضا شوند زیرا نور اطراف اتاق را بازتاب می دهند. اما قرار دادن آینه در یک نقطه اشتباه می تواند تقریباً به اندازه نداشتن آینه بد باشد.

آینه ها را روی دیوارهای عمود بر پنجره ها قرار دهید ، نه مستقیم و روبروی آنها. آویختن آینه درست روبروی پنجره می تواند در واقع نور را به پشت پنجره برگرداند و نور را در اتاق نگه نمی دارد.

بهترین ایده های دکوراسیون خانه

6. نصب آثار هنری به دیوار خانه

نصب تابلو نقاشی در اتاق-اصول دکوراسیون-دکور خانه-کارلوکس-how to hang art works on wall-karlux.ir

آویزان کردن تابلو ها و نقاشی ها و … در قسمت بالای دیوار کار اشتباهی است. وسط یک عکس باید در سطح چشم باشد. اگر یک نفر قد کوتاه و دیگری بلند قد است ، میانگین قد دو نفر را در نظر بگیرید و وسط تابلو باید آنجا باشد.

مقیاس را نیز در نظر بگیرید. برای یک دیوار بزرگ و بلند ، تبالو های بزرگ در نظر بگیرید یا تابلو های کوچکتر را به سبک گالری گروهی بچینید. در حالت گالری ، بین تصاویر را خیلی فاصله نگذارید. 7 تا 10 سانت بین آنها معمولاً بهترین گزینه است.

7. روشنایی خود را لایه بندی کنید

نور پردازی خانه-اصول نور خانه-نورهای خانه-کارلوکس-house lights-karlux

هر اتاق باید دارای سه نوع روشنایی باشد: روشنایی محیطی که نور کلی را تأمین می کند و اغلب از وسایل سقفی ناشی می شود. روشنایی کاربردی ، که اغلب در یک جزیره آشپزخانه یا در یک گوشه برای مطالعه یافت می شود. و روشنایی منظره ای ، که بیشتر تزئینی است. مثلاً در بالای یک اثر هنری قرار میگیرد و آن را برجسته و خاص نشان می دهد.

برای یک اتاق نشیمن ، قرار دادن یک نور یا مشعل در گوشه ، باعث براق شدن سقف و بزرگتر نشان دادن اتاق می شود.

8. فرش زیر پایه مبلمان

چیدمان مبل و قالی-مبل و فرش-دکوراسیون مبل و فرش-کارلوکس-چیدمان مبل و فرش-how to decor sofa and carpet-karlux

در یک اتاق نشیمن ، هر چهار پایه مبل و صندلی های یک گروه مبلمان ، باید روی فرش قرار بگیرند ؛ فرش باید محل نشستن را مشخص کند. حداقل ، دو پایه جلوی مبل و صندلی ها باید روی آن قرار بگیرند.

حتی اتاق های نشیمن بسیار نقلی نیز معمولاً به یک فرش 9 متری یا 12 متری نیاز دارند تا بتوانند به درستی محل نشستن را در خود جای دهند.

9. یک حرفه ای را استخدام کنید

هرچه بیشتر در یک خانه زندگی کنید ، با گذشت زمان کمتر شاهد آشفتگی خواهید بود. بعضی اوقات به یک جفت چشم تازه احتیاج دارید. شما می توانید برای مقابله با درهم و برهمی دکور خانه ، یک دکوراتور را برای چند ساعت استخدام کنید و از آن بخواهید تا خانه شما را دکور کند.

10. پرده های بلند در اتاق خواب

دیوار کوتاه-اصول نصب پرده در سقف کوتاه-کارلوکس-shrt room-window-karlux

اگر سقف خانه شما کوتاه است ، آنها را سفید رنگ کنید تا فضای اتاق خیلی کوچک نشان داده نشود. پرده ها را بالاتر از پنجره ها آویزان کنید ، چشم شما را فریب می دهد که گویی اتاق بلندتر است.

میتوانید طرح راه راه عمودی را امتحان کنید. این خطوط به صورت بصری دیوارهای شما را طولانی و بلند می کند. تکیه دادن آینه بزرگ به دیوار نیز می تواند باعث بلندتر به نظر رسیدن اتاق شود.

11. از وسایل قدیمی مجددا استفاده کنید

وسایل کهنه دارید که به رنگ خانه شما نمیخورند؟ آنها را با استفاده از اسپری های رنگ و براق کننده نو نوا کنید. یک لوستر برنجی دهه 1980 می تواند با یک پوشش سریع اسپری برنز یا نیکل روحیه تازه ای به خود بگیرد.

بهترین ایده های دکوراسیون خانه

کارلوکس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *