حفظ و نگهداری از تخته گوشت چوبی

حفظ و نگهداری از تخته گوشت چوبی

داشتن ظروف و وسایلی که از چوب طبیعی ساخته شده لذت خاصی دارد که فقط علاقه مندان به چوب آن را درک میکنند. اما نکته ای که درباره ظروف چوبی قابل توجه است ، نگهداری از آنهاست. این ظروف زیبا چون از دل طبیعت به خانه های ما آمده اند و با خود زیبایی و حس گرمی طبیعت می آورند، همانطور ظریف و حساس هستند و باید در حفظ و نگداری آنها نکاتی را بدانیم.

در این پست قصد داریم بهترین روش حفظ و نگهداری از تخته گوشت و ظرف های لوکس چوبی را برای شما شرح دهیم.

چکار کنیم تا همیشه تخته گوشتی زیبا داشته باشیم؟

ظرف چوبی شما پس از شستشو زبر میشود؟

چکار کنیم تا عمر تخته گوشت بالا برود؟

و …

حفظ و نگهداری از تخته گوشت چوبی

شستشوی تخته گوشت و ظروف چوبی

بهترین گزینه برای شستشوی ظروف چوبی همان آب گرم و مایع ظرفشویی است. اما شستشوی ظروف چوبی نباید مدت طولانی طول بکشد. و اینکه به خاطر داشته باشید به هیچ عنوان ظروف چوبی را در آب رها نکنید تا خیس بخورند چون این کار باعث جذب زیاد آب توسط چوب می شود و بافت چوب پس از مدتی آسیب می بیند و ترک میخورد.

پس از شستشوی تخته گوشت فورا آن را با دستمال خشک و تمیز ، کاملا خشک کنید.

زبر شدن و بی رنگ شدن سطح چوب پس از شستشو

هنگامی که تخته گوشت و یا دیگر ظروف چوبی را میشوییم ، مخصوصا برای بار اول ، سطح چوب زبر می شود و همین امر نیز باعث می شود که رنگ چوب به نظر رنگ پریده یا بی روح بشود. برای از بین بردن این وضعیت باید مراحل زیر را به دقت انجام داد.

از بین بردن زبری و خط و خش ها

برای این کار باید ابتدا روی سطح چوب را سنباده کاری کنیم. میتوان از سنباده شماره حدود 200 تا 400 استفاده کرد. یک تکه کوچک از ورق سنباده را در دست گرفته و به خوبی کل سطح تخته گوشت یا ظرف چوبی را سنباده میزنیم تا تمامی زبری ها از بین بروند. برای نتیجه ی بهتر می توانیم پس از اعمال یک دست سنباده ، یک دست دیگر با شماره ای حدود 400 به بالا نیز روی کار اعمال کنیم.

پس از نرم و صاف شدن کل سطح چوب ، با دستمالی تمیز تمامی خاک چوب ها را از روی آن پاک میکنیم.

روغن کاری

برای اینکه عمر تخت چوب ما بالا برود و همیشه ظاهری خوب و زیبا داشته باشد باید همیشه روغن کاری را به یاد اشته باشیم. برای اینکار میتوان از روغن هایی مثل روغن برزک ، روغن زیتون ، روغن نارگیل ، و یا حتی روغن مایع معمولی استفاده کارد.

روش کار به این صورت است که ابتدا مقدار کمی از روغن مورد نظر را به خوبی داغ میکنیم که به نقطه جوش نزدیک شود. سپس روغن را روی سطح تخته گوشت یا ظرف چوبی سنباده خورده می ریزیم و با یک فرچه یا دستمال تمیز به خوبی آن را روی کل سطح پخش می کنیم. پس از گذشت حدود نیم یا یک ساعت وقتی روغن به خوبی جذب چوب شد با یک پارچه تمیز روی سطح چوب را تمیز می کنیم تا روغن های اضافی پاک شوند.

با انجام روغن کاری ظروف چوبی ، هم عمر ظروف چوبی بالا می رود و هم ظاهر زیبایی پیدا خواهند کرد.

مکان نگهداری

بهترین مکان برای نگهداری تخته گوشت و کل ظروف چوبی درون کابینت است. جایی که رطوبت دائمی به آن نرسد و از نور مستقیم خورشید نیز در امان باشد.

سوالات خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید

کارلوکس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *